Rychlá rezervace
Zavřít

Rychlá rezervaceTIPY NA VÝLET


Praděd


praded

Informace


Praděd je 1491,3 m vysoká hora v Hrubém Jeseníku, nejvyšší vrchol tohoto pohoří. Je to zároveň nejvyšší hora Moravy, Českého Slezska i Horního Slezska vůbec. Celkově jde o pátou nejvyšší horu Česka, také druhou nejprominentnější a třetí nejizolovanější. Je zde nejdrsnější podnebí, průměrná roční teplota nepřevyšuje 1 °C. Na slezské části vrcholu stojí 146,5 metrů (do roku 1993 měl 162 m) vysoký televizní vysílač s rozhlednou, jehož horní plošina je nejvyšším (byť umělým) bodem v ČR.

Mapa

Karlova Studánka


karlova studanka

Informace


Karlova Studánka je lázeňská obec ležící v okrese Bruntál. Má 226 obyvatel, její katastrální území má rozlohu 46 ha, a se svou nadmořskou výškou 800 m n. m. je nejvýše položenou obcí bruntálského okresu. Jen kousek odsud leží nejvyšší vrchol Moravy - Praděd. Rozlohou je druhou nejmenší obcí v České republice. V obci se nachází bazénový komplex s vodoléčbou a termoterapií, tělocvična a fitcentrum Orlík, dva tenisové kurty, v zimě můžete využít 600 metrů dlouhou sjezdovku. Známým a navštěvovaným místem v lázních je také uměle vybudovaný vodopád na řece Bílá Opava.

Mapa

Mechová jezírka


mechove jezirka

Informace


Rejvíz označovaný znalci jako nejkouzelnější lokalita v Jeseníkách je ideálním místem pro Vaši klidnou dovolenou. Horská osada s cca 75 stálými obyvateli ležící na náhorní plošině uprostřed hlubokých lesů je velmi vhodná pro cykloturistiku, turistiku, běžky, procházky, houbaření. Asi nejzajímavější částí Rejvízu je Velké mechové jezírko, které je centrem největší slezské přírodní rezervace, vrcholového rašeliniště. Rezervací vede naučná stezka k Velkému mechovému jezírku.

Mapa

SKI Příčná, Zlaté hory


ramzova

Informace


Ski resort Příčná se nachází u severní paty hory Příčná (997m n.m.) na okraji města Zlaté Hory. Areál leží uprostřed čisté přírody v Jeseníkách. Zvláštností tohoto místa je přírodní anomálie, díky níž zdejší ovzduší splňuje podmínky vzdušných lázní. Návštěvníci mohou využít saunu a relaxační masáže. Parkování dostupné.

Mapa

SKI Ramzová


ramzova

Informace


V areálu Ramzové se nachází 4 sedačková lanovka LEITNER AUTOMATIC SA4 Ramzová - Čerňava a 2 sedačková lanovka NASCIVERA Čerňava - Šerák. Lanové dráhy jsou v provozu celoročně. V zimním období jsou pak dále v provozu další 3 vleky. Areál nabízí možnosti vyžití pro náročné lyžaře i začátečníky. Večerní lyžování. Lyžařská škola a půjčovna sportovního vybavení. Nezbytnou součástí lyžařského areálu jsou stravovací služby - pro návštěvníky je k dispozici jídelna a restaurace s barem v hlavní budově.

Mapa

Lázně Jeseník


lazne jesenik

Informace


Jedny z nejznámějších a nejnavštěvovanějších lázní na Moravě jsou zasazeny do malebné krajiny nad městem Jeseník. Využívají příznivé klimatické podmínky a léčebnou sílu zdejších pramenů (na 80 registrovaných), objevenou legendárním „vodním doktorem“ Vincenzem Priessnitzem – v jeho rodném domě můžete navštívit muzeum. Doporučujeme navštívit nový Balneopark v areálu lázní. Park byl slavnostně otevřen v srpnu 2010. Jednotlivé procedury vodní terapie, využívající prvky tradiční Priessnitzovy metody léčby studenou vodou, jsou doplněny také prostorem vhodným pro kondiční cvičení.

Mapa

Přečerpávací elektrárna Dlouhé stráně


dlouhe strane

Informace


Přečerpávací vodní elektrárma Dlouhé stráně se v roce 2005 zařadila mezi 7 největších divů České republiky. Stanula tak mezi nejvýznamnějšími českými památkami jako jsou Hrad Karlštejn, Pražský hrad nebo Zámek Hluboká. V samotném finále hlasovací soutěže se stala dokonce největším Divem České republiky, když pro ni hlasovalo celkem 119 158 občanů. Dlouhé stráně jsou jednou z nejnavštěvovanějších turistických zajímavostí v Jeseníkách, proto doporučujeme, zejména v letní sezóně, telefonickou rezervaci na exkurzi do elektrárny.

Mapa

Kontakt


Adresa: Rejvíz 51, Zlaté Hory, PSČ 793 96

Ubytování Tel.: +420 608 630 065

Správce chaty: +420 724 402 607

Email: info@chatadolina.cz